Blog

Dokonalý šálek kávy je věda a zároveň umění. Svět kávy se neustále vyvíjí, a proto vám přinášíme přehled aktuálních zpráv, trendů a vývoje z oboru. Blogem Tchibo Coffee Service jsme připraveni poskytnout vám vše, co jste kdy chtěli vědět o kávě.

Espresso, které má původ v Italii je dnes oblíbeným nápojem po celém světě. Ať už jako samotný nápoj nebo jako základ pro kávové speciality. Níže jsme sepsali několik faktů, které jako milovník kávy možná už znáte nebo naopak neznáte.

Vánoce, jedno z nejkrásnějších období roku je za dveřmi. Přemýšleli jste, jaké dárky letos nakoupíte? Víme, že vánoční nákupy mohou být někdy velmi náročné a najít ten správný dárek může být komplikované. Pokud máte někoho z rodiny nebo z přátel, kdo naprosto miluje kávu, pak máme několik skvělých tipů na alternativní přípravu kávy.

Různorodost nabídky kávy je v dnešní době velmi široká. Z pohledu chutí a kombinací máme nespočet možností, jakou kávu si můžeme zvolit. V posledních letech získávají na oblibě kávové speciality připravené z čerstvého mléka, jako je cappuccino nebo latte macchiato. Rozhodujícím faktorem při přípravě těchto kávových specialit je rozhodně volba suroviny – mléka.

Jakou kávu máte rádi? Dobře, je ráno a silná černá káva může být to jediné, na co právě myslíte, abyste nastartovali svůj den. Ale pokud byste si měli vybrat svou nejoblíbenější kávu, jaká by byla? Mohl by to být třeba chuťově zajímavější a sladší příběh.

Množství technologie v plně automatickém kávovaru nabízí spoustu prostoru pro nečistoty. Pomocí pravidelného a profesionálního čištění můžeme nejen zabránit tvorbě bakterií a plísní, které mohou mít negativní vliv na zdravotní stav, ale káva bude mít stále skvělou chuť a kávovar nám vydrží déle funkční.

Pro chuť kávy je správná hrubost namletých zrnek klíčová, ať už připravujeme filtrovanou kávu, french press, espresso nebo některou z mléčných kávových specialit. Pokud je káva špatně umletá, je úplně jedno, jakou kávu jsme použili. Dokonalý kávový požitek bude pryč.

Cappuccino, Latte Macchiato, horká čokoláda nebo Chai Latte, všechny tyto nápoje spojuje jedno, a to sametově jemná, pevná, ale nadýchaná mléčná pěna. Bez ní by to rozhodně nebylo ono. Nejde jen o chuť a texturu mléčné pěny, ale i její vzhled hraje důležitou roli.

Čištění pákového kávovaru je ve srovnání s plně automatickým kávovarem o něco snazší, ale i zde je důkladné a pravidelné čištění zásadní pro životnost kávovaru a kvalitu připravované kávy. Kávové oleje a kávový prach vytvářejí usazeniny, proto doporučujeme kávovar a jeho odnímatelné části řádně čistit.

Většinou už milovníci kávy vědí o tomto lahodném, černém a povzbuzujícím nápoji téměř všechno… Co obnáší pěstování kávy, kde se nacházejí nejlepší kávové plantáže, co jsou to kávové třešně, znají jednotlivé metody zpracování kávy, vyznají se v druzích kávových odrůd, mají přehled o pražení i o správné přípravě kávy. Na všechna tato témata už bylo napsáno hodně článků. Ale my jsme pátrali a podařilo se nám zjistit několik zajímavých informací o kávě, o kterých jste možná ještě nikdy neslyšeli…

Přemýšleli jste někdy, jakou kávu si objednáváte nejčastěji? Stalo se už samozřejmostí, že si kávu vybíráme podle naší chuti a chceme ji přesně podle našich představ. Ať už si ale vybereme kávu světle nebo tmavě praženou, větší či menší, silnější nebo slabší, přidáme do ní mléko, rostlinné mléko, zmrzlinu nebo třeba sirup, víme přesně, jak má ten, který typ kávy vypadat?