Blog

Dokonalý šálek kávy je věda a zároveň umění. Svět kávy se neustále vyvíjí, a proto vám přinášíme přehled aktuálních zpráv, trendů a vývoje z oboru. Blogem Tchibo Coffee Service jsme připraveni poskytnout vám vše, co jste kdy chtěli vědět o kávě.

Čištění pákového kávovaru je ve srovnání s plně automatickým kávovarem o něco snazší, ale i zde je důkladné a pravidelné čištění zásadní pro životnost kávovaru a kvalitu připravované kávy. Kávové oleje a kávový prach vytvářejí usazeniny, proto doporučujeme kávovar a jeho odnímatelné části řádně čistit.

Většinou už milovníci kávy vědí o tomto lahodném, černém a povzbuzujícím nápoji téměř všechno… Co obnáší pěstování kávy, kde se nacházejí nejlepší kávové plantáže, co jsou to kávové třešně, znají jednotlivé metody zpracování kávy, vyznají se v druzích kávových odrůd, mají přehled o pražení i o správné přípravě kávy. Na všechna tato témata už bylo napsáno hodně článků. Ale my jsme pátrali a podařilo se nám zjistit několik zajímavých informací o kávě, o kterých jste možná ještě nikdy neslyšeli…

Přemýšleli jste někdy, jakou kávu si objednáváte nejčastěji? Stalo se už samozřejmostí, že si kávu vybíráme podle naší chuti a chceme ji přesně podle našich představ. Ať už si ale vybereme kávu světle nebo tmavě praženou, větší či menší, silnější nebo slabší, přidáme do ní mléko, rostlinné mléko, zmrzlinu nebo třeba sirup, víme přesně, jak má ten, který typ kávy vypadat?

Pojďme se podívat, jak můžeme recyklovat kávovou sedlinu nebo lidově řečeno lógr. Asi nikdy jsme nevypili doma tolik kávy, jako letos během lockdownu. A také jsme asi nikdy nevytvořili tak obrovské množství kávové sedliny, kterou jsme nevědomky vyhazovali do koše, aniž bychom se zamysleli, jestli se nedá využít jinak…  A tím i recyklovat.

Jak a podle čeho vybrat kávovar do provozu? I kavárenské technologie se neustále vyvíjejí a na trhu tak najdeme kávovary, které se liší v nárocích na rychlost, kapacitu i provozní komfort při přípravě kávy. Vybere si určitě každý jen musíme vědět, co od svého kávovaru očekáváme.

Dnes už si jen těžko umíme představit den bez menší či větší dávky kofeinu v podobě vonícího šálku kávy. Řady „kávomilů“ se stále rozrůstají a každý má rád něco jiného. A to je moc dobře, protože svět kávy je pestrý a nabízí nepřeberné množství chutí a vůní. Zajímavé ale je, podle čeho si svou oblíbenou kávu vybíráme…

Káva „s sebou“, kterou si mohou zákazníci odnést kamkoli chtějí, odpovídá nejen na požadavky současného a rychlého životního stylu, ale v dnešní době „covidové“ získala své pevné místo v nabídce každé kavárny či bistra. Lidé si „kávová okénka“ a samoobslužné kávové koutky oblíbili a jejich počet neklesá ani se zlepšující se epidemickou situací. Bylo by proto chybou, kávu s sebou nenabízet.

Rok 2020 byl pro nás všechny těžký a náročný. Zejména majitelé podniků, jako jsou restaurace, kavárny, bary, penziony a hotely museli řešit spoustu nepříjemností spojených s coronavirovou krizí a někteří dokonce museli svůj podnik úplně zavřít. Letošní rok je skoro v půlce a stále ještě čelíme, nebo jsme do nedávné doby čelili stejným výzvám jako v předchozím roce, ale vypadá to, že se pomalu blýská na lepší časy.

Když se řekne káva, většině z nás se vybaví horký šálek hříšně voňavé, černé kávy.  Pro nadcházející teplé, letní dny se ale hodí nabízet také kávu připravenou za studena - cold brew kávu. Má ty samé povzbuzující účinky jako horká káva, ale zároveň v letním vedru příjemně osvěží.

Po více než pěti měsících mohly konečně otevřít své provozy také restaurace, kavárny, penziony a hotely.  Na toto znovuotevření se určitě netěšili jen hosté, ale také manažeři a majitelé podniků.  Na to, co vše bylo třeba připravit, jsme se zeptali Ing. Jiřího Švaříčka, ředitele Spa Hotelu Radium Palace z Lázní Jáchymov.