Blog

Dokonalý šálek kávy je věda a zároveň umění. Svět kávy se neustále vyvíjí, a proto vám přinášíme přehled aktuálních zpráv, trendů a vývoje z oboru. Blogem Tchibo Coffee Service jsme připraveni poskytnout vám vše, co jste kdy chtěli vědět o kávě.

Po více než pěti měsících mohly konečně otevřít své provozy také restaurace, kavárny, penziony a hotely.  Na toto znovuotevření se určitě netěšili jen hosté, ale také manažeři a majitelé podniků.  Na to, co vše bylo třeba připravit, jsme se zeptali Ing. Jiřího Švaříčka, ředitele Spa Hotelu Radium Palace z Lázní Jáchymov.

Mezi nejoblíbenější příchuti do kávy patří zejména karamel, vanilka nebo lískový oříšek. Vyzkoušejte lahodné karamelové Macchiato.☕ Máme pro vás tip, jak ho připravit.

Káva nás po ránu nás dokáže nastartovat, odpoledne dodá nové síly a jen málokdo z nás si život bez šálku vonící kávy dovede představit. Co ale víme o kávě, kterou pijeme? Kávovníky jsou stálezelené tropické rostliny, které řadíme do rodu Coffea. Existuje velké množství druhů, ale celosvětově jsou známé a pěstují se v zásadě tři druhy: Arabica (Coffea arabica), Robusta (Coffea canephora) a Liberica (Coffea liberica).

Pokud patříte mezi milovníky kávy, tak je pravděpodobné, že kávovar bude jedním z vašich oblíbených zařízení. Možná bude dokonce tím nejoblíbenějším přístrojem. Ale aby nám dokonale sloužil, potřebuje stejně, jako jiná technologická zařízení i kávovar pravidelnou péči a údržbu. Pro všechny milovníky dokonalé kávy teď přinášíme několik praktických rad a tipů, jak zvýšit životnost vašich kávovarů.

To Go segment se neustále vyvíjí. Zalistujte se spolu s námi do elektronického katalogu doplňkového sortimentu pro odnos občerstvení a nápojů s sebou a vyberte si přesně ty produkty, které odpovídají vaším potřebám.

Drtivá většina čerpacích stanic neustále vylepšuje svou nabídku doplňkového sortimentu, aby mohla nabídnout svým zákazníkům více možností. Dává tedy smysl, že s narůstajícím trendem v oblasti kvalitní kávy může být jedním ze způsobů, jak mohou čerpací stanice zvýšit svůj celkový prodej, moderní řešení v podobě samoobslužného kávového koutku Tchibo2Go.

Ať už připravujeme kávu doma, v kanceláři, v kavárně, restauraci či hotelu musíme vědět, jak se o kávová zrnka starat a jakou péči jim věnovat, aby naše káva byla vždy lahodná a čerstvá. Káva je totiž velmi choulostivou komoditou a často díky okolním vlivům ztrácí své aroma a čerstvost. Přinášíme proto pár osvědčených tipů na to, jak kávu skladovat.

Většina z nás pije denně kávu, ať už filtrovanou, rozpustnou, espresso nebo cappuccino. A přiznejme si, že jen málokdo si umí představit den bez tohoto „svého“ šálku kávy. Ale kolik z nás ví, co vše se musí odehrát a jaký alchymistický proces proměňuje kávová zrna na oblíbenou kávu?

Jako milovníci kávy jsme zvyklí hodnotit kvalitu šálku kávy. Má káva správnou chuť? Jsou kávová zrna čerstvá? Jak bylo mléko do kávy našleháno? Ale jedním z nejvíce přehlížených prvků u přípravy kávy je samotná voda.

Pobyt v jídelním voze je příjemným zpestřením cestování vlakem. ČD Restaurant se servisem JLV Vám nabízí nejen velký výběr jídel, ale i nápojů. Na palubě vlaků si můžete nerušeně vychutnat lahodnou italskou kávu Piacetto, voňavé čaje Pure Tea Selection nebo horký nápoj Pure Deluxe Cocoa.