Káva přesně podle vaší chuti

Jakou kávu máte rádi? Dobře, je ráno a silná černá káva může být to jediné, na co právě myslíte, abyste nastartovali svůj den. Ale pokud byste si měli vybrat svou nejoblíbenější kávu, jaká by byla? Mohl by to být třeba chuťově zajímavější a sladší příběh.

Nyní existuje tolik různých možností při výběru kávy. Od široké nabídky pražené kávy, mléka a mléčných alternativ, sladké nebo hořké chuti až po to, zda dáváte přednost horké nebo ledové kávě. Záleží jen na vaší volbě a vůli experimentovat.

Personalizace zákazníků se stává v kavárnách stále populárnější a díky tomu je trend ochucených sirupů žhavým tématem. Globální společnost pro výzkum trhu IMARC* předpovídá do roku 2025 až 4% růst trhu s ochucenými sirupy.

Co říká průzkum trhu

V dnešní době nemusíte za kávou cestovat daleko a rozhodně máte více možností než kdy jindy, přizpůsobit nápoj vašim individuálním potřebám. Výhodou ochuceného sirupu je, že skvěle chutná, jak v horké, tak i ve studené kávě. A nejde jen o sezonní trendy jako je například perníkové latté v zimních měsících nebo karamelová ledová káva v létě. Nyní jsou sirupy pro vytváření inovativních nápojů k dispozici po celý rok.

Allegra Project Café 2021** je rozsáhlá celosvětová každoroční studie World Coffee Portal o rozmanitém kavárenském průmyslu. Průzkum odhaluje velikost a růst trhu, perspektivu, spotřebitelské a produktové trendy, regionální profily a výhled do budoucna. Zpráva Allegra Project Café 2021 uvádí, že 17,2 % spotřebitelů dává přednost kávě ochucené sirupem, těsně následovaných 17 % spotřebitelů, kteří volí pro oslazení kávy hnědý cukr. Se stále dostupnějšími sirupovými příchutěmi se otevírají kavárnám příležitosti pro pořádání zajímavých sezonních akcí, které zákazníkům nabízejí celou řadu možností k vyzkoušení nových chutí.

Průzkum také uvádí, že nejoblíbenější příchutí do horké kávy je karamelový sirup. Zvolilo si jej až 42,7 % dotázaných spotřebitelů. Níže je uvedeno pět nejoblíbenějších sirupů v pořadí podle preferencí spotřebitelů.

  1. Karamel
  2. Vanilka
  3. Perník
  4. Slaný karamel
  5. Lískový oříšek

U ledové kávy průzkumy ukazují, že karamel je opět pro spotřebitele nejlepší volbou. Více než 50 % spotřebitelů si jej vybralo jako svou oblíbenou příchuť. Pořadí prvních 5 nejoblíbenějších sirupů je uvedeno níže.

  1. Karamel
  2. Slaný karamel
  3. Vanilka
  4. Lískový oříšek
  5. Čokoláda

Zvyšte prodej kávy širokou nabídkou ochucených nápojů

S rostoucí poptávkou spotřebitelů po sladkém pokušení je důležité, aby provozovatelé kaváren nebo barů nabízeli širokou škálu ochucených sirupů. Plně se tak mohou přizpůsobit různým chutím svých zákazníků.

Zpráva Allegra Project Café 2021 uvádí, že 33 % dotázaných spotřebitelů by bylo otevřeno myšlence plně automatizované kavárny. Ti, kteří jsou proti tomuto nápadu, naopak oceňují roli baristy a možnost personalizovat si svůj nápoj přesně podle chuti.

Víme, co spotřebitelé chtějí a jak důležitá je rozmanitá nabídka kávy. Abychom udrželi krok s tímto požadavkem trhu, musíme neustále uspokojovat potřeby zákazníků a přizpůsobovat nabídku. Pestrá škála nápojů pomáhá zvýšit prodeje. Nové příchutě sirupů otevírají cestu k netradičním sezonním nápojům, které dávají příležitost oslovit nový trh nebo nový typ zákazníků. Chceme nabídnout lidem to, co chtějí. A jestli chtějí karamelové nebo vanilkové latte, máme ho v nabídce. Máme k dispozici širokou škálu ochucených sirupů s více než 15 různými druhy. Na jednotlivé sirupy se můžete podívat zde. Nyní je skvělý čas promyslet, co bude servírovat ve vašem podniku, obchodě, čerpací stanici nebo na pracovišti.

S naší nabídkou zrnkových káv a profesionálních automatických kávovarů si mohou vaši zákazníci své horké nápoje připravit zcela sami. Stisknutím tlačítka si udělají například caffé latte nebo cappuccino z čerstvého mléka, které si mohou jednoduše dochutit oblíbenou příchutí sirupu přesně podle své chuti.

Pokud máte prostor, kde byste rádi měli pro své zákazníky kávový koutek, třeba i s nabídkou sirupů, podívejte se na moderní koncept Tchibo2Go. Kontaktujte nás a zeptejte se na možnost Tchibo2Go kávového koutku.

 

Zdroj:

https://www.tchibo-coffee.co.uk/coffee-customisation-using-syrups-to-broaden-your-coffee-offer/

*https://www.imarcgroup.com/syrup-market

** Project Café 2021 https://www.worldcoffeeportal.com/