Co jste ještě o kávě možná nevěděli…

Většinou už milovníci kávy vědí o tomto lahodném, černém a povzbuzujícím nápoji téměř všechno… Co obnáší pěstování kávy, kde se nacházejí nejlepší kávové plantáže, co jsou to kávové třešně, znají jednotlivé metody zpracování kávy, vyznají se v druzích kávových odrůd, mají přehled o pražení i o správné přípravě kávy. Na všechna tato témata už bylo napsáno hodně článků. Ale my jsme pátrali a podařilo se nám zjistit několik zajímavých informací o kávě, o kterých jste možná ještě nikdy neslyšeli…

  1. Chemický název pro kofein obsažený v kávě zní – trimethylxanthin (zkuste si to vyslovit :D).
  2. Káva se po celém světě pěstuje v oblasti zvané „Kávový pás“. Což je oblast kolem rovníku, mezi obratníky Raka a Kozoroha.
  3. Jednou z nejdražších káv na světě je káva Black Ivory. Tato káva vyráběná v Thajsku prochází zažívacím ústrojí slonů, kteří konzumují spolu s čerstvým ovocem a trávou i zrna kávy Arabica, která se během trávení zpracovávají. Žaludeční enzymy rozkládají bílkoviny kávových zrn a dodávají nápoji charakteristickou a zcela jedinečnou chuť. Zní to zvláštně, ale 1 šálek kávy se prodává zhruba za 50 $, protože káva lze jen velmi obtížně sehnat a je jí na trhu velmi malé množství.
  4. Největší kavárnou na světě je Al Masaa Café v Rijádu v Saúdské Arábii. Kapacita je 1050 míst.
  5. Káva bez kofeinu nemusí být striktně bez kofeinu. Šálek kávy bez kofeinu o objemu 230 ml obsahuje ve skutečnosti 2 až 12 miligramů kofeinu. Ve srovnání s tím obsahuje klasický šálek kávy (záleží jakou kávu si dáte) mezi 65 až 200 miligramy kofeinu.

6. Odstraněný kofein z kávových zrn se nelikviduje. Je dále rafinován a prodáván výrobcům energetiky a farmaceutickým společnostem.

7. První kávovar na přípravu espressa vyrobil a nechal si patentovat v roce 1884 Angelo Moriondo z italského Turína.

8. Vylepšený design kávovaru byl patentován 28. dubna 1903 Luigim Bezzerou.

9. Vůbec první webová kamera byla ve skutečnosti používána ke sledování kávy. Opravdu. V roce 1991 vytvořili vědci z University of Cambridge kameru, která přenášela živý obraz kávovaru do počítačové laboratoře zvané jako „Trojan Room“, aby zaměstnanci mohli vidět, zda už je jejich káva připravena a nikdo z kolegů ji nevypil.

10. V Itálii je neobvyklé pít cappuccino po 12:00 hodině.

11. Existuje více způsobů, jak využít kávové třešně. Např. Cascara je kofeinový ovocný „čaj“ vyrobený ze slupek kávových třešní.

12. V 17. století bylo ženám zakázáno pít kávu na veřejnosti.

13. George Washington (ne americký prezident) belgicko-americký vynálezce si v roce 1906 nechal patentovat výrobu instantní kávy. Jeho společnost dodávala instantní kávu především vojákům na frontu během první světové války.

14. Kávovník Coffea Charrieriana z Kamerunu je jediný přírodní kávovník s bezkofeinovou kávou na světě.

15. Klasický šálek připravené samotné kávy má zhruba 5 kalorií.

Zdroj: https://www.tchibo-coffee.co.uk

A teď upřímně, které z těchto informací jste už o kávě věděli? Jestli naopak víte o kávě další zajímavosti, napište nám ať si i my rozšíříme naše kávové obzory…